Szukaj
  • Miłosz Zaremba

Miłodzieło - skąd się wzięło?

Zaktualizowano: 14 sie 2019

Dzień dobry bardzo, miło mi powitać Cię w moich magicznych progach. :)

Na imię mi Miłosz - jestem matką i ojcem Miłodzieła.

Miłodzieło w rozszczepieniu to miłe dzieło lub początek mojego imienia - Miło(sz) - wraz z rękodziełami, które tworzę, a konkretnie jednym - przynajmniej tak mówi liczba. Jednak historia tej nazwy sięga nieco dalej i nie brzmiała tak od początku.


Wszystko zaczęło się od notesu/kalendarza, który dostałem od partnera. Miał on w sobie najróżniejsze cytaty, które były rozsiane po każdym dniu tygodnia. Niektóre z nich szczególnie przypadały mi do gustu i poświęcałem im kilka chwil namysłu, zaś inne brałem na sucho i tyle w zupełności wystarczało. Niemniej każdy z nich wnosił coś innego i na swój sposób wartościowego do mojego życia, czym w końcu postanowiłem się podzielić.


Początkowo był to jeden cytat i krótka notka o tym, co dla mnie znaczy i co chcę nim przekazać innym. Pomysł ten spodobał się moim znajomym i przede wszystkim mi - syn polonistki poczuł pióro w dłoni (dziękuję Mamo) - więc idąc za ciosem, przewertowałem kilka kolejnych dni i znalazłem sposób, aby dać upust swojej twórczości - #fanpage.


Patrzyłem na ten notes, jego kartki, okładkę i swoje słowa. Skomentowałem krótko i zwięźle - “zajebisty”. I tak właśnie powstała pierwsza bajka, którą napisałem - “zajebisty notes”. Nie minęło dużo czasu, żebym poczuł potrzebę zmiany tej nazwy - była zbyt ordynarna, a moje pasje, marzenia, praca, wrażliwość i twórczość zmieniły swój wymiar.

W tej ogromnej zmianie pomogła mi cudowna duszyczka z mojego dawnego działu kreacji - dziękuję Kasiu. Podreptałem do niej z przemyśleniami i pierwszymi pomysłami. Skoro ten notes jest “zajebisty”, a ja jestem Miłosz, który nosi nazwisko Zaremba, to oczywistym jest, że jesteśmy razem ZAREMBIŚCI!

Tylko kryształy nie do końca były “zarembiste”, one były, są i będą miłe. Poszliśmy krok dalej i stwierdziliśmy, że skoro Miłosz to chodząca miłość i jest całkiem miły, to dzieła, które tworzy, również takie są. Tak właśnie powstało “Miłodzieło” - w dużym uproszczeniu. ^^


Miłodzieło wciąż ewoluuje i odkrywa na nowo swój potencjał. Niezmiennym jest praca z energią, drugim człowiekiem i tworzenie niesamowitych rzeczy, które dodają kolorytu naszemu życiu. :)


Zapraszam Was na stronę www.milodzielo.pl, gdzie przeczytacie o tym, co oferuję, kim jestem, jakie rękodzieła dla Was mam i co jeszcze można ze mną zrobić. :)

Miłego dnia!
89 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie