top of page
Szukaj

Kryształowe istoty - jak z nimi pracować? cz. 1

Zaktualizowano: 7 sty 2022

Dzień dobry bardzo! Kochani, w tym wpisie pragnę poruszyć kilka istotnych kwestii odnośnie pracy z kryształami, a także obalić kilka popularnych mitów.


Rozmowy z kryształami zaskakiwały mnie wielokrotnie i wiem, że zrobią to jeszcze nie raz. Każde z naszych spotkań było niezwykle wartościowe i pokazywało mi, że ich różnorodność, pomimo tego samego rodzaju, jest niebywale szeroka! Dlatego pierwszy z "mitów" brzmi:1. Każdy kryształ działa w ten sam sposób.

Kochani, nie jest to kłamstwem, ale również nie do końca jest zgodne z prawdą. Prawdą jest, że każdy np. kryształ górski będzie miał potencjał akumulatora energetycznego, światła intuicji czy bonusu do ochrony, jednakże nie jest powiedziane, że każda sztuka będzie dawać wszystkiego po równo. Wyobraźcie sobie kryształ jako znak zodiaku. W każdym horoskopie czy opisie przynależącym do konkretnego znaku zodiaku przeczytamy szereg cech osobowości, które go opisują. Z wieloma z nich często się zgadzamy, jednak jest też wiele, które nie są z nami kompatybilne. Ponadto każda z tych cech osobowości u każdego człowieka jest rozwinięta w innym stopniu - co zależy m.in. od społeczeństwa i grup, w jakich dany człowiek się wychował. Więc możemy nazwać to "potencjałem". I z kryształami jest dokładnie tak samo. Jeden kryształ górski będzie znacznie lepszym akumulatorem energetycznym, zaś następny skupi się mocniej na wspomaganiu naszej intuicji, itd.


I w tym miejscu warto dodać pewien bardzo ważny element - moce i działania kryształów mogą się zmieniać! Ponieważ:

2. Kryształy są przedłużeniem nas samych i rozwijają się razem z nami.

Często mówię, że "jaki pan, takie zwierzę". Wszystko, co nas otacza jest w jakiś sposób powiązane z nami - choćby manifestacja naszych gustów i upodobań - aczkolwiek pewne przedmioty czy też żywe istoty jak kwiaty lub zwierzęta, mogą pokazać nam szereg interesujących spójności z naszym obecnym stanem lub charakterem.


Kryształy też są żywymi istotami, aczkolwiek nie widzimy tego często gołym okiem. Dlatego właśnie mogą być zmienne, ponieważ kiedy decydujemy się na któryś z nich, aby pomógł nam na tu i teraz, np. w przepracowaniu pewnej relacji, to kiedy poskładamy już ten element do kupy, jego potencjał ukierunkuje się w inną stronę. My się zmieniamy, a on razem z nami. Proste, prawda? :)I znowu należy dodać tutaj mniej przewidywalny element, którym jest manifestacja zakończonej pracy, przepracowania tematu. Mamy kilka opcji: 1 - kryształ przestanie pracować (tylko tyle i aż tyle), ale pozostanie z nami, 2 - kryształ się rozpadnie (co może być manifestacją przepracowania tematu, złego użytkowania lub zanieczyszczenia), 3 - "amba fatima", czyli był i teraz go ni ma (po prostu go gubimy, zakończył swoją misję lub manifestuje niepoprawną pracę).


Sporo w ostatnim akapicie o BHP, dlatego punktem trzecim będzie pytanie: 3. Jak oczyszczać i ładować kryształy?

W internecie możecie znaleźć szereg sposobów na to, jak oczyszczać kryształy. Niektóre z nich są dość proste - okadzanie czy kąpiel w wodzie - ale są też bardziej odjechane, które wydają się być awykonalne - kąpiel pod wodospadem czy mało interesujące zakopanie w ziemi. Jednak skoro już wiemy, że każdy kryształ jest inny, to nasuwa się od razu konkluzja, że sposoby na oczyszczanie i ładowanie też mogą być różne w zależności od preferencji danej sztuki.


Ale spokojnie, zapewniam Was, że to wcale tak skomplikowane nie jest. Nie trzeba szukać wodospadu ani zakopywać kryształu w żadnym kwietniku. Koncepcja wszystkich technik oczyszczania jest dość prosta i sprowadza się do żywiołów. Każdy z kryształów w zależności od energii czy rodzaju będzie miał swój żywioł przodujący. A patrząc na to, że kryształy są przedłużeniem nas samych, żywioły, którymi będzie operować, będą również w nas! Każdy z nas ma swoje przodujące żywioły w potencjale urodzeniowym, zaś inne mogą być wyuczone. I to właśnie je warto wykorzystać.


Prosta ściąga żywiołów: Woda - emocje Wiatr - kreatywność Ogień - działanie Ziemia - przyziemność (?)/siła/fizyczność/odporność - ten ciężko opisać mi jednym słowem.a) Oczyszczanie wodą: włóż kryształ do miski z wodą na noc/dobę, a jeśli jego rodzaj na to pozwala, niech będzie to kąpiel w solance. Obmyj strumieniem bieżącej wody z kranu i wysusz. Woda najlepiej w temperaturze pokojowej. Dla wzmocnienia wystaw miskę na działanie światła księżyca, a jeśli nie wadzi temu kryształowi słońce (np. nie jest ametystem), daj mu też promienie słońca.


b) Oczyszczanie wiatrem: przewachluj swój kryształ świeżym, najlepiej porannym powietrzem (jeśli jest ognistym, ciepłym kamieniem, unikaj zimnego powietrza), dmuchnij w niego (dodaj wizualizację, a z Twoim wydechem naładuje się również Tobą), zatańcz z nim.


c) Oczyszczanie ogniem: trzymaj go nad płomieniem świecy (ale nie pal go, niech mu po prostu będzie cieplutko i wizualizuj). Często kamienie ochronne będą prosić o energię ognia. d) Oczyszczanie ziemią: najlepiej to idź na spacer do lasu lub parku i połóż go na ziemi wizualizując oczyszczenie. To dobrze zrobi także Tobie. Jeśli nie możesz akurat wyjść nigdzie, połóż go choćby w doniczce z kwiatkiem na noc/dobę. UNIWERSALNE SPOSOBY: okadzanie białą szałwią/liściem laurowym (energia żeńska), palo santo (energia męska), leżakowanie w soli.Patrzcie, myślałem, że będzie tego mniej, a ładne wypracowanie nam się z tego robi. :D

Kochani, w następnej części/częściach poruszę tematy: - Czy warto się kierować znakiem zodiaku przy wyborze kryształu? - Jak dobrać odpowiedni kryształ? - Czy przewiercony kamień traci swoją energię? - Duchy kryształów. - Jak "rozmawiać" z kryształami?

Zapewne więcej tematów urodzi się po drodze, ale na ten moment chcę poruszyć jeszcze te istotne kwestie. :)


Jeśli potrzebujecie pomocy ze swoimi kryształami lub zastanawiacie się, jaki kryształ powinniście mieć przy sobie, kontaktujcie się śmiało. Jestem tu po to, żeby Was wspierać. <3 Kryształowe istoty - jak z nimi pracować? cz. 2 Kryształowe istoty - jak z nimi pracować? cz. 3

Miłego dnia!

1410 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page