top of page
Szukaj

Kryształowe istoty - jak z nimi pracować? cz. 2

Zaktualizowano: 31 paź 2019

Wracam do Was z kryształowymi opowieściami! W poprzednim wpisie - Kryształowe istoty - jak z nimi pracować? cz. 1 - mówiłem o ich działaniu, wyjątkowości oraz BHP, czyli oczyszczaniu i ładowaniu. Tym razem będzie więcej o tym, jak dobrać odpowiedni kryształ dla siebie.


1. "Jaki kamień polecisz dla wagi?" - czy warto kierować się zodiakami?

Przyznaję, że jest to jedna z popularniejszych metod, z którymi się spotykam, i które wybitnie do mnie nie trafiają.


Znak zodiaku niesie ze sobą pewne cechy osobowości, które, zgodnie z nim, nosimy w sobie, jednakże w zależności od wielu parametrów, wszystkie te cechy będą u każdego z nas rozwinięte w innym stopniu. Jeżeli zrobimy sobie kosmogram, to nagle okaże się, że nie tylko jeden znak zodiaku będzie przypisany do nas. Podział tego jest... bardzo obszerny.


Ale dobra, jak najprościej i najkrócej to wyjaśnić? Kiedy ktoś zadaje mi to pytanie, mówię mu - jeżeli chcesz wzmocnić posiadane już cechy, które idą ze znakiem zodiaku, proszę Cię bardzo, aczkolwiek wolę się Ciebie zapytać, jakie obecnie masz potrzeby do zaspokojenia, w jakim obszarze teraz potrzebujesz wsparcia?


Amuletów możemy mieć wiele, każdy na inną "okazję" i jest to jak najbardziej zdrowe i właściwe. Oczywiście nie nosimy wszystkich na raz, bo może nas to (nie)interesująco rozstroić, aczkolwiek pewne połączenia są jak najbardziej korzystne.

Prócz tego warto dodać, że wiele źródeł podaje różniące się od siebie propozycje, dlatego sam nie wiem, jaki kamień przypisać do danego znaku zodiaku. Jeżeli ktoś z Was wie, jakim kluczem posługują się w tych propozycjach, dajcie znać w komentarzu lub wiadomości prywatnej.


Jeżeli chcemy wzmocnić wszystkie umiejętności, które idą wraz z naszym znakiem zodiaku - i nie tylko - zainwestujmy w ametyst. ;)


Pojawia się więc pytanie:


2. Czym kierować się w doborze kryształu?

Ponownie zadam swoje ulubione pytania: "Jakie masz obecnie potrzeby do zaspokojenia, w jakim obszarze potrzebujesz wsparcia?" I to jest właśnie najlepszy klucz, jakim możemy się posłużyć. Jeżeli kwestia dotyczy obfitości, warto przyjrzeć się swojemu splotowi słonecznemu i w odpowiedzi przyjdą nam żółte kryształy, jak cytryn, tygrysie oko czy kalcyt.


Oczywiście obfitość ma wiele odsłon, dlatego możemy szukać w zieleniach (malachit), niebieskim (lapis lazuli), a być może i różowym (kwarc różowy), żeby coś uzdrowić. Ta kwestia też potrafi być dość indywidualna, ale czołowym pomocnikiem w tej sprawie jest cytryn.

Czasem możemy do końca nie znać swoich potrzeb, nie umieć ich nazwać, rozczłonkować i to też jest okej. Wtedy możemy się zastanowić, a przede wszystkim poczuć, jaka czakra potrzebuje wsparcia. Wtedy zawęzi to nasz krąg poszukiwań w zakresie kolorystyki. Dobrym motywem jest też przyglądanie się kryształom i zaufanie w kwestii przyciągania. Jeżeli któryś z nich krzyczy do Ciebie "mamo"/"tato", to zapewne ma Ci coś do zaoferowania. Wtedy warto przeczytać kilka artykułów, poszukać w książkach i w prawdzie ze sobą ocenić, na ile jest to trafione. Możecie też przyłożyć kryształ do splotu słonecznego - tam mamy ośrodek trawienia energii, więc jest to wspaniały informator.


A jeśli dalej nie masz pewności, wtedy warto zapytać osoby, która się na tym zna i pomoże Ci wybrać najlepszy z nich - pisz do Miłodzieła. ;)


Kiedy znajdziemy już kilka pasujących do nas kryształów i zawołają nas po imieniu, zaczynają się rozmowy i dopasowanie tego najlepszego. Czas na "ćwiczenie", które brzmi: 3. Rozmowa z kryształowymi istotami.

Każdy z nas ma swoje odbiorniki, którymi może kontaktować się z kryształami - i nie tylko. Nazwijmy to intuicją, tak ogólnie. Część z nas jest czuciowcami, inni wzrokowcami, niektórzy słuchowcami, a następni po prostu wiedzą!


Zadam Ci pytanie - w jaki sposób Ty najchętniej i najskuteczniej odbierasz, a także poznajesz świat oraz otaczających Cię ludzi i rzeczy? Robisz to za pomocą węchu, smaku, dotyku, wzroku, słuchu?


I to jest Twoim kluczem do rozmowy z kryształem. <3

Użyję siebie jako przykładu.


Najbardziej rozwinięte jest u mnie odczuwanie. Świat poznaję za pomocą dotyku oraz wzroku. Te receptory najbardziej poruszają moją wrażliwość. Biorę kamień w dłoń, przyglądam mu się i to już wywołuje u mnie pewne uczucia i emocje - radość, smutek, ciepło, zimno, lubię, nie lubię, miłość, strach, ból, nacisk, itd. Następnie zamykam oczy, aby nieco odciąć się od świata zewnętrznego i zrobić miejsce na stworzenie kanału i wzmożenie uważności względem tego kryształu - istotną kwestią jest praktyka medytacji, czyli wyciszenie swojego umysłu i harmonizacja energii, aby przekaz mógł do nas dotrzeć bez przedzierania się przez natłok myśli.


Kiedy już jestem skupiony na krysztale, proszę go o to, aby pokazał mi swoją formę - jako że jestem wzrokowcem, bardzo ułatwia mi to kontakt z nimi - a później po prostu rozmawiamy. Podczas pogaduszek, kryształ pokazuje pewne obrazy, kolory, wspomnienia, które wywołują określone uczucia, odczuwalne w różnych partiach ciała (czyli fizyczna informacja), a ponadto wypowiada słowa, co w efekcie końcowym daje nam obraz tej rozmowy.


Może wydawać się to zawiłe, skomplikowane, niemożliwe dla każdego, ale kwestia jest bardzo prosta - to jest mój kanał poznawczy, a każdy z nas ma inny.


Dlatego kryształ będzie Was informować na warunkach, na jakich określicie Waszą współpracę, sposobami, które będą dla Was zrozumiałe i bezpieczne.


Zdarza się jednak, że kryształ nie chce ze mną rozmawiać lub nie jestem w stanie na tyle dostroić się do jego przekazu, Wtedy z pomocą przychodzi mi metoda Theta Healing, gdzie w transie medytacyjnym szybuję na 7 plan i stamtąd tworzę kanał do 1 planu, aby porozmawiać bezpośrednio tą ścieżką z minerałem. Wtedy już nie ma "pitu-pitu".No i na tym kończymy drugą część wpisu.

W kolejnej, ostatniej części, poruszę tematy: - czy przewiercony kamień traci energię?

- jaką drogę przechodzą Miłodzieła zanim trafią w Wasze ręce (oczyszczanie i ładowanie kryształów, otwieranie ich mocy, przyspieszanie działania, aktywacja kryształowej istoty)?


Jeśli potrzebujecie pomocy ze swoimi kryształami lub zastanawiacie się, jaki kryształ powinniście mieć przy sobie, kontaktujcie się śmiało. Jestem tu po to, żeby Was wspierać. <3Miłego dnia!

633 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page